Дотримуючись всіх рекомендацій лікаря, ви завжди залишаєтеся в малій зоні ризику захворювань!

При постійних болях в животі необхідно звернутися до лікаря гінеколога

При постійних болях в животі

«Необхідно звернутися до лікаря гінеколога для дослідження та виключення таких захворювань як: позаматкова вагітність, апоплексія, перекрут кісти яєчника, лейоміома матки, ендометріоз, овуляторний синдром та інши захворювання.»

Кольпоскопія метод діагностики оцінки шийки матки піхви та вульви

Кольпоскопія

«Метод діагностики оцінки шийки матки піхви та вульви з додатковим освітленням та збільшенням від 20 до 40 разів. Необхідно проводити один раз на рік, в обовязковому порядку, за відсутності показів, скарг та цитологічних змін.»

Ультразвукове дослідження органів малого тазу

Робити УЗД

«Ультразвукове дослідження органів малого тазу обовязково проводиться один раз на рік за відсутності скарг, клінічних проявів. Ультрозвукове дослідження необхідно проводити з метою оцінки структурних змін органів малого таза.»

Вчасно здавати аналізи у лікаря-гінеколога

Вчасно здавати аналізи

«Якщо жінку нічого не турбує (свербіж, виділення, неприємний запах), то один раз на рік обов'язково необхідно здавати мазок на цитологію (Пап-тест, рідинна цитологія), оцінка мікрофлори піхви, інфекції що передаються статевим шляхом, а також з 30 років ВПЛ.»

Вакцинація від Вірусу Папіломи людини

Вакцинація від Вірусу Папіломи людини

«Вірус Папіломи людини передається лише статевим шляхом, у 98% випадків призводить до раку шийки матки. Профілактикою раку шийки матки є вакцинація від ВПЛ у віці з 9 до 11 років (до початку статевого життя) або від початку статевого життя до 26 років.»

Комбіновані оральні контрацептиви

Комбіновані оральні контрацептиви

«Призначаються лікарем після комплексного дослідження та в деяких випадках оцінки гормонального фону для лікування таких станів як: хворобливі менструації, висипання на шкірі обличчя, грудях, спини, при проявах Акне, при порушеннях менструального циклу, запобігання незапланованій вагітності, аномальних маткових кровотеч.»

Розрахувати індекс маси тіла

Індекс маси тіла допомагає визначити параметри – вага жінки у співвідношенні зросту. Результат розрахунків показує недостатній, номальний чи зайвий індекс маси тіла. Не рідко, у випадках недостатньої або надмірної ваги, у жінки можуть виникати затримки (іноді відсутність) місячних, неможливість завагітніти, захворювання серцево-судинної системи, онкологічних захворювань, збільшується ризик розвитку діабету та інших захворювань. За допомогою калькулятора можна самостійно перевірити свій індекс маси тіла. При відхиленнях від норми рекомендую звернутися за консультацією до лікаря.

індекс

маси тіла

  • Виражений дефіцит маси тіла - менше 16,49
  • Дефіцит маси тіла - від 16,5 до 18,49
  • Нормальна маса тіла- від 18,5 до 24,99
  • Надмірна маса тіла - від 25 до 29,99
  • Ожиріння І ступеня - від 30 до 34,99
  • Ожиріння ІІ ступеня - від 35 до 39,99
  • Ожиріння ІІІ ступеня - від 40 і більше

* Слід врахувати, що даний розрахунок не підходить для оцінки маси тіла. людей з розвиненою мускулатурою ,спортсменів, культуристів, людей молодших 20 років або старше 65 років, вагітних та годуючих жінок.