Часто поширені інфекційні захворювання статевих шляхів, які потребують невідкладного лікування

Трихомоніаз інфекційне захворювання

Трихомоніаз

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Інфекційне захворювання, яке передається статевим шляхом. Збудником є патогенний мікроорганізм Trichomonas vaginalis, який при заселенні в організмі жінки знищує фізіологічну мікрофлору в піхву, тим самим призводячи до симптомів: свербіж, печіння, рясні рідкі жовто-зелені виділення з неприємним запахом. При виявленні трихомонади необхідне антибактеріальне лікування жінки та партнера. На момент лікування виключається алкоголь.

Хламідіоз передається статевим шляхом

Хламідіоз

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Інфекційне захворювання, яке передається статевим шляхом, має довгий епідеміологічний фактор і часто безсимптомний перебіг. Викликається мікроорганізмом Chlamydia trachomatis. Приводить до запальних процесів органів малого тазу, що у свою чергу може призвести до безпліддя. Симптоми: біль у ділянці уретри, печіння під час сечовипускання, свербіж у піхву, жовті виділення зі статевих шляхів. Обов'язкове лікування обох партнерів. Контроль після лікування обов'язковий через 3-4 тижні після закінчення терапії.

Гонорея - гонококова інфекція

Гонорея

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Гонококова інфекція спричинена збудником Neisseria gonorrhoeae. Передається переважно статевим шляхом і вражає сечостатеву систему. Гонокок живе в слизових оболонках, в основному, піхва, шийка матки, уретра, слизова оболонка прямої кишки, ротоглотка, рідко кон’юнктива. Тривалий час може жити внутрішньоклітинною, що ускладнює виявлення. Симптоми: біль, свербіж у піхву, гнійні виділення, біль при сечовипусканні, біль у горлі, стомлюваність, слабкість. Лікування партнерів є обов'язковим.

Мікоплазмоз патогенний мікроорганізм який передається статевим шляхом

Мікоплазмоз

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Патогенний мікроорганізм Mycoplasma genitalium, який передається статевим шляхом і призводить до різних порушень сечостатевої системи. Часто у жінки проявляється рясними жовтувато-коричневими виділеннями зі статевих шляхів, набряклістю слизової оболонки, хворобливістю під час сечовипускання, болем унизу живота. Мікоплазма вражає слизову оболонку маткових труб, що може призвести до безпліддя. Лікування партнерів обов'язкове.

Сифіліс інфекційне венеричне захворювання призводить до порушення
              лімфотичної системи

Сифіліс

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Інфекційне венеричне захворювання, що передається статевим шляхом, що призводить до порушення лімфатичної системи. Збудником є патогенний організм Treponema pallidum. Клінічними проявами є: виразки на шкірі статевих органів (шанкр), гнійне виділення зі статевих шляхів, свербіж, контактна кровоточивість, збільшення лімфатичних вузлів, виражена слабкість. Всім пацієнтам з діагностованою блідою трепонемою необхідно здати аналізи на ВІЛ-інфекцію та СНІД.

Естроген в постменопаузальному
              періоді знизився

Атрофічний вагініт

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Атрофічний вагініт - це симптомокомплекс, що зустрічається частіше в постменопаузальному періоді, пов'язаний з тим - що кількість естрогенів знизилася, лактобактерій стає мало, слизова піхви стоншується і пацієнтка скаржиться на почуття сухості, біль при статевому контакті, постійне відчуття печіння і сверблячки. З'являється біль при сечовипусканні, іноді тріщини на слизовій оболонці піхви та вульви. Часто при зниженні лактобактерій, розмножується умовно-патогенна мікрофлора, що веде до симбіозів. Обов'язково необхідно звернутися до лікаря, не займайтеся самолікуванням.

Кишкова паличка Escherichia coli при аеробному вагініті

Аеробний вагініт

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Запалення слизової оболонки піхви, викликане збільшенням умовно-патогенної мікрофлори, переважно Escherichia coli, Streptococcus sp, Staphylococcus aureus, Enterococcus faecalis – тим самим порушуючи біоценоз у піхві. Основною відмінністю від Бактеріального вагінозу є виражене запалення слизової оболонки піхви, свербіж, печіння. Лікування статевого партнера не обов'язкове.

Вульвовагінальний кандидоз, Молочниця, внаслідок розмноження грибів роду Candida

Вульвовагінальний кандидоз

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

У народі «Молочниця» з'являється внаслідок розмноження грибів роду Candida, вражає слизову оболонку піхви та вульви у жінок, призводить до сверблячки і дискомфорту, білим, густим, сирним виділенням зі статевих шляхів, з'являються неприємні, болючі відчуття при статевому контакті. У чоловіків проявляється червоними висипаннями на статевих органах, часто під крайнім тілом. Більшість жінок при появі симптомів намагаються самостійно полікуватися без допомоги лікаря, що може призвести лише до рецедивуючих форм, але не вилікувати. При перших проявах дискомфорту – зверніться до лікаря.

Цитолітичний вагіноз кількість грампозитивних лактобактерій значно підвищується

Цитолітичний вагіноз

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Коли кількість грампозитивних лактобактерій значно підвищується, середовище у піхві знижується, при микроскопічному дослідженні – цитоліз, у жінки з'являються симптоми печіння, свербежу, набряку слизової оболонки, виділення з піхви рясні, прозорі з вираженим кислим запахом. Завжди необхідно здавати мазок для визначення мікрофлори та виключення інфекцій, що передаються статевим шляхом. При цитологічному вагінозі необхідно зменшити кількість лактобактерій (паличок Дедерлейна).

Бактеріальний вагіноз викликане розвитком умовно патогенної мікрофлори у піхві

Бактеріальний вагіноз

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Захворювання викликане розвитком умовно патогенної мікрофлори у піхві. Кількість лактобактерій знижується і патогенні мікроорганізми починають активно розмножуватися, призводячи до різних порушень слизової оболонки піхви. Частим симптомом є рясні виділення з неприємним «Рибним» запахом. Також свербіж, печіння в області зовнішніх статевих органів. Лікування партнера не обов'язкове. При нелікованому бактеріальному вагінозі, мікрофлора піхви є більш податливою для інфекції, що передається статевим шляхом, вірусу папіломи людини. При прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря, здати аналізи.

Посткоїтальний цистит виникає після статевого контакту

Посткоїтальний цистит

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Захворювання, що виникає після статевого контакту. Проявляється різкими болями сечовипускання, різями, печінням в області зовнішніх статевих органів. При появі вищенаведених симптомів необхідно звернутися до лікаря, для виключення структурних змін органів, провести ультразвукове дослідження сечостатевої системи, здати аналізи сечі та виділень із статевих шляхів.

Уреаплазмоз захворювання сечостатевої системи

Уреаплазмоз

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Захворювання сечостатевої системи, яке виникає внаслідок зміни мікрофлори слизової оболонки. При збільшенні умовно-патогенних мікроорганізмів роду Уреоплазм у пацієнтки з'являються скарги на дискомфорт в область статевих шляхів, рясне виділення з піхви, біль у нижніх відділах живота, біль при сечовипусканні. Іноді симптоми дуже схожі на Бактеріальний вагіноз, але без відповідних аналізів діагностика ускладнена.

Генітальний герпес викликаний вірусами простого герпісу І та ІІ типу

Генітальний герпес

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Викликаний вірусами простого герпісу І та ІІ типу, хронічне рецидивне захворювання передається статевим шляхом. Вірус вражає слизову оболонку ротової порожнини, слизову оболонку зовнішніх статевих органів. Часто у жінок проявляються симптоми: виразки в ділянці вульви, прищі з прозорим вмістом, контактний біль. Передається через контакт з інфікованою людиною, а також може передаватися від матері до дитини під час пологів.

Гострокінцеві кондиломи при зараженні вірусу папіломи людини штамами 6 і 11 типу

Гострокінцеві кондиломи

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

При зараженні вірусу папіломи людини штамами 6 і 11 типу жінка піддається появі гострих кондилом. Часто кондиломи вражають слизові оболонки шийки матки піхви та вульви. Виявляється появою виступів (розростань) у вигляді кондилом. Кожна кондилома має судинну ніжку, що призводить до травматизації, кровоточивості, погіршення життя жінки. Часто до рецидивів спричиняє наявність інфекції. Перед видаленням кондилом необхідно провести біопсію для отримання гістологічного підтвердження гострих кондилом. Тільки після виключення інфекції, після отримання гістології можна приймати рішення про видалення гострих кондилом.

Ендометрит інфекційне захворювання внутрішнього шару матки – ендометрія

Ендометрит

при прояві симптомів необхідно звернутися до лікаря

Інфекційне захворювання внутрішнього шару матки – ендометрія. Виявляється появою кров'яних, сукровичних виділень із статевих шляхів незалежно від менструального циклу. Ендометрит супроводжується різкими болями у нижніх відділах живота. При появі симптомів необхідно взяти зіскрібок із порожнини матки і відправити до лабораторії для дослідження на зростання мікроорганізмів. Цей стан необхідно швидко лікувати, оскільки хронічна форма може призвести до безпліддя.